Bilgiler
Türker Çolak

1986'da istanbul'da doğdum.10 yaşımda tanıştığım müzik hayatına,1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Vurmalı Çalgılar Bölümü'ne girerek başladım. Okulun 2001 yılında Engin Gürkey yönetiminde başlattığı Latin Perküsyon kursunu bitirdim. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Haydn Çocuk Senfonisi'ne solist olarak katıldım. Klasik vurmalılar dışında etnik, latin, Brazil ve Afrika vurmalı çalgılarını da dağarcığıma kattım.

2005 yılından bu yana Gürkey Perküsyon atölyesinde eğitmenlik yapıyorum. İncesaz,Engin Gürkey Nabız, Gürkey Vurmalı Çalgılar ve İstanbul Vurmalı Çalgılar Topluluğu, Yansımalar, Mızrabın Nefesi, Hakan Başar ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğrenci Senfoni Orkestrası ile birlikte yurtiçi ve yurt dışında birçok konser ve festivale katıldım. İncesaz grubu ile 2008 yılında Türk Hava Yolları için İncesaz ve Macar Radyo Senfoni Orkestrası ile yapılan "Yollar" projesinin albüm ve sahne çalışmalarında yer aldım. İncesaz grubu ile Türkiye´nin 2008 Frankfurt Kitap Fuarı´na Onur Konuğu olarak katılım programı kapsamında, Frankfurt’taki Römer salonunda bir konser gerçekleştirdim. 2009 yılında İşSanat Konser Salonu’nda Engin Gürkey Nabız grubu ile "Dünya Perküsyon ve Ritmleri ile Tek Bir Nabız" projesinde Sandesh Popatkar, Parham Saremi, Yinon Muallem, Bachar Khalefi, Aleksander Petrov ve William Richart Cardoso ile birlikte sahne aldım. Avrupa'da ve A.B.D' de konserler verdim. 2008 yılında Gipsy Kings Family GIPSY HERITAGE grubunun Türkiye turnesinde Perküsyon sanatçısı olarak yer aldım. 2008 yılından itibaren DJ Suat Ateşdağlı ve S Music Design ile bir çok davet ve organizasyon çalışmalarına başladım. 2010 yılında Güç Başar Gülle'nin projesinde Volkan Hürsever ile birlikte yer aldım ve grubun ilk albüm çalışması "İlk renk" yayınlandı. "İncesaz" ile 2010 İstanbul Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde konserler gerçekleştirdim. Ayrıca 2010 yılında "İstanbul Mehmet Cymbals" ile endorsement anlaşması yaptım. 2013 yılında 100 Yıl Şarkıları isimli içeriği Balkan müzikleri olan Suzan Kardeş, Engin Gürkey ve Gayda İstanbul üyelerinden oluşan grup ile çalışmalarına başladım.

Grup çalışmalarının dışında pop müzik sanatçılarına da eşlik etmekteyim. Türk Pop Müziğinin en önemli isimleri ile birlikte çalışma fırsatı buldum. Şu an Ziynet Sali, Su Soley ve Evrim Özkaynak ile birlikte sahne çalışmalarına devam etmekteyim.

Türker Çolak
Sponsor

Türker Çolak
Sample Kayıt